Portal Olecka

baner olecka 1
.
PL EN DE
Urząd Miejski
Turystyka
Gospodarka
Kultura i sport
baner olecka 2
baner olecka 3
baner olecka 4
baner olecka 5
Szukaj
Opcje zaawansowane
baner olecka 39
baner olecka 33
baner olecka 29
baner olecka 18
baner olecka 20
baner olecka 27
baner olecka 21
baner olecka 47
baner olecka 22
baner olecka 23
baner olecka 24
Stacjonarny, samoobsługowy alkomat na oleckiej komendzie
grafika
30.10.2017  /  Józef Kunicki;

30 października w Komendzie Powiatowej Policji w Mariusz Miłun, zastępca burmistrza przekazał alkomat Dariuszowi Stachelkowi, z-cy Komendanta Powiatowego Policji w Olecku. W uroczystości uczestniczył również Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji.

Piłeś? Nie jedź!

Od 30 października 2017 r. kierowcy będą mogli sami zweryfikować swój stan trzeźwości, ponieważ kupiony alkomat jest urządzeniem samoobsługowym. Umieszczony w holu komendy będzie dostępny przez całą dobę.

- Alkomat ma służyć kierowcom, którzy zanim wsiądą za kierownicę chcą zweryfikować swój stan i upewnić się, co do swojej trzeźwości. Jeżeli ktoś ma wątpliwości, co do stanu swojej trzeźwości powinien przybyć do jednostki pieszo lub jako pasażer – apeluje Mariusz Miłun zastępca burmistrza.

Zaletą nowego rozwiązania jest łatwość obsługi, która sprawia, że przeprowadzenie testu na zawartość alkoholu w organizmie nie wymaga korzystania z pomocy funkcjonariusza. Badanie jest szybkie, dyskretne i bezpłatne.

- Wiem, że zainteresowanie testami na zawartość alkoholu jest duże szczególnie w weekendy i święta. Oficer dyżurny miał w związku z tym sporo pracy. Teraz będzie mógł skupić się na innych obowiązkach - mówi Mariusz Miłun zastępca burmistrza.

Alkomat ma pełnić rolę prewencyjną i profilaktyczną. To kolejny krok, który ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na oleckich drogach.

Koszt jego zakupu wyniósł 2 314,00 zł.

Stacjonarny, samoobsługowy alkomat na oleckiej komendzie

Stacjonarny, samoobsługowy alkomat na oleckiej komendzie

Stacjonarny, samoobsługowy alkomat na oleckiej komendzie

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
QR-iconkod QR

Wersja mobilna

jeśli chcesz, możesz skorzystać z wersji mobilnej tej strony.

NIE TAK
F