Portal Olecka

baner olecka 1
.
PL EN DE
Urząd Miejski
Turystyka
Gospodarka
Kultura i sport
baner olecka 2
baner olecka 3
baner olecka 4
baner olecka 5
Szukaj
Opcje zaawansowane
baner olecka 39
baner olecka 33
baner olecka 29
baner olecka 18
baner olecka 20
baner olecka 27
baner olecka 21
baner olecka 47
baner olecka 22
baner olecka 23
baner olecka 24
W tym roku przebudujemy amfiteatr
10.04.2018  /  Józef Kunicki;

Gmina Olecko znalazła się wśród 12 wnioskodawców, których projekty uzyskały dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. 

- Nasz wniosek uzyskał aż 62 punkty i uplasował się na 3 miejscu listy rankingowej - mówi Aneta Milczarek, kierownik Wydziału Strategii i Rozwoju. Całkowita wartość projektu wynosi 3 466 532,25 zł, a pozyskane dofinansowanie ze środków UE to kwota 2 803 278,44 zł.
W ramach inwestycyji przeprowadzone będą roboty rozbiórkowe zdewastowanych elementów amfiteatru. Zaplanowano rozbudowę widowni (zwiększenie liczby miejsc siedzących z 570 do 1146) z wydzieleniem miejsca na scenę mobilną oraz teren o przeznaczeniu wielofunkcyjnym. W ramach tego przedsięwzięcia gruntowną modernizację przejdzie scena amfiteatru. Powstaną nowe chodniki i przejścia, które zaprojektowano w taki sposób, aby obiekt był dostępny dla osób niepełnosprawnych, osób z wózkami dziecięcymi i rowerzystów. Na terenie amfiteatru wykonane będą przyłącza energetyczne, oświetlenie i ogrodzenie terenu. Zadbano również o kwestie sanitarne. Na terenie obiektu wybudowana zostanie toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych wraz z przyłączem wodociągowym i kanalizacyjnym. Teren zielony zostanie zmodernizowany, częściowo w oparciu o istniejący starodrzew i nowe nasadzenia. Obsługa techniczna i osoby niepełnosprawne będą mogły korzystać z nowo wybudowanych parkingów.
Dodatkowo w ramach projektu kupimy sprzęt do projekcji filmów (projektor, drugi obiektyw, ekran projekcyjny, nagłośnienie) oraz dwie kamery do monitoringu wizyjnego obiektu.
Ponadto w 2019 roku zaplanowaliśmy organizację nowej, trzydniowej imprezy interdyscyplinarnej pn. Active Festival Olecko. - Spodziewamy się, że realizacja inwestycji pozwoli zwiększyć funkcjonalność obiektu i rozszerzyć ofertę kulturalną gminy Olecko. Obiekt będzie mógł być wykorzystywany w okresie od maja do października. Szacujemy, że w tym miejscu odbędzie się kilkanaście imprez rocznie, w tym: koncerty, przedstawienia teatralne, letnie kino, przeglądy kabaretów, imprezy rekreacyjne dla dzieci i dorosłych, warsztaty, wystawy, imprezy kulinarne, przeglądy piosenki i zespołów folklorystycznych - mówi Mariusz Miłun, zastępca burmistrza.

W tym roku przebudujemy amfiteatr


W tym miejscu serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy zaangażowali się w przygotowanie projektu, a szczególnie tym, którzy wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym w Galerii im. A. Legusa we wrześniu ubiegłego roku, które było poświęcone projektom modernizacji amfiteatru i remontu budynku AGT.
Warto dodać, że wniosek Regionalnego Ośrodka Kultury dotyczący remontu budynku AGT został również pozytywnie oceniony przez Komisję Oceny Wniosków, jednak z powodu wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na konkurs obecnie oczekuje na dofinansowanie na liście rezerwowej. Trzymamy kciuki za ten projekt!

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
QR-iconkod QR

Wersja mobilna

jeśli chcesz, możesz skorzystać z wersji mobilnej tej strony.

NIE TAK
F