Powiązane galerie:

03.09.2013  /  Józef Kunicki

01.09.2016  /  Józef Kunicki
08.11.2017   /  Józef Kunicki

W Olecku zawsze były dobre warunki do uprawiania sportu, a zwłaszcza sportów wodnych. Z zawieruchy wojennej ocalały hangary, port żeglarski, budynek na plaży miejskiej, skocznia, stadion, sale gimnastyczne. Władze dbały o zachowanie tego dziedzictwa i o nową infrastrukturę.

Obecnie miasto dysponuje wyjątkowym zapleczem sportowo-rekreacyjnym.
Olecki zespół sportowo – rekreacyjny mieści się w zabytkowym parku, bezpośrednio przylegającym do brzegów jeziora Oleckie Wielkie, niespełna pięćset metrów od centrum miasta. Atrakcyjne położenie oleckiej bazy sportowej  przekłada się na doskonałe   warunki do aktywnego wypoczynku i uprawiania różnorakich dyscyplin sportu.

W skład zespołu  wchodzą: korty tenisowe, boiska do siatkówki plażowej, boisko piłkarskie ze sztuczną murawą, stadion lekkoatletyczno-piłkarski, obozowisko, „Lega”-nowoczesny kompleks widowiskowo-sportowy  z pływalnią, plaża miejska, skate park, siłownia na powietrzu, trasy biegowe w parku, w którym znajdują się ww obiekty oraz trasa przyrodnicza   wokół jeziora tzw. Wiewiórcza Ścieżka.

Więcej www.mosir.olecko.pl

Zespół rekreacyjno-sportowy

Miasto otwiera się przed gośćmi rzeką Legą, która malowniczo wypływa z jeziora owiniętego wokół miasta niczym wąż. Zachwyca bogactwem naturalnym Mazur czyli lasami i jeziorami.

Rekreacja

Do dyspozycji turystów wyznaczone są ścieżki spacerowe, wypożyczalnie sprzętu pływającego z kajakami, łódkami, rowerami wodnymi, strzeżone kąpieliska, klub wodny, przystań żeglarska, nowoczesny  zespół sportowo rekreacyjny z  kortami tenisowymi, boiskami do siatkówki plażowej, boiskiem piłkarskim ze sztuczną murawą, stadionem lekkoatletyczno-piłkarskim, obozowiskiem, „Legą”-nowoczesnym kompleksem widowiskowo-sportowym  z pływalnią,  skate parkiem, siłownią na powietrzu, trasami biegowymi w parku, w którym znajdują się ww obiekty oraz trasą przyrodniczą wokół jeziora tzw. Wiewiórczą Ścieżką
Sport i rekreacja

W Olecku prężnie działa w ramach jednego klubu, kilka sekcji sportowych, szachowa, piłki nożnej, tenisowa, lekkoatletyczna, tenisa stołowego, brydża sportowego). Osiągnięcia młodych sportowców znane są na arenie ogólnopolskiej.

Sport i rekreacja

Poza tym sukcesami pochwalić się mogą również sportowcy ze Szkolnego Klubu Sportowego Niesłyszących „Olimpijczyk”. Z Młodzieżowych Mistrzostw Polski w LA (Lublin 2000) młodzi sportowcy przywieźli 16 medali w tym 6 złotych.

Sport i rekreacja

Tym, którzy wolą aktywny wypoczynek polecamy trasy turystyczne dookoła jeziora oleckiego tzw. oraz szlak biegnący po nasypach dawnej Oleckiej Kolejki Wąskotorowej.

Warto również wyprawić się poza miasto.

Sport i rekreacja

Trasy: Olecko-Puszcza Borecka, Olecko - Szeskie Wzgórza (309m npm), Cisowy Jar, Olecko - Dowspuda, oraz 2 szlaki wodne: Puszcza Borecka-Wielki Szwałk - Jezioro Ełk, Olecko Wielkie - Selment Wielki są godne polecenia. Drogą wodną możecie dotrzeć Państwo aż do Biebrzy.

Strony w dziale