Uniwersytet Trzeciego Wieku
26.10.2017   /  Józef Kunicki
Uniwersytety Trzeciego Wieku to nic innego jak placówki dydaktyczne dla osób w podeszłym wieku, których celem jest poprawa jakości życia osób starszych. Najczęściej zlokalizowane są przy działających uczelniach wyższych, ale prowadzą je także kluby emeryta czy szkoły podyplomowe.

Uniwersytet Trzeciego Wieku filia w Olecku działa od 1 października 2017 r. w ramach Regionalnej Sieci Uniwersytetów Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszcz.    Słuchaczem może zostać każdy, kto złoży deklarację. Zajęcia odbywają  się w sali kina Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku „Mazury Garbate w pierwszy i trzeci czwartek każdego miesiąca.

Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy nieustannie od 2007 roku tworzy Regionalną Sieć Uniwersytetów Trzeciego Wieku, mającą na celu aktywizację osób starszych i popularyzację edukacji całożyciowej. Uczelnia podejmuje inicjatywy mające na celu aktywizację osób starszych na terenach miejskich, miejsko – wiejskich oraz wiejskich, gdzie często nie ma dostępu do jednostek naukowych. Założeniem jest, aby każdy miał dostęp do kształcenia, bez względu na wiek, płeć, miejsce zamieszkania czy też status społeczny.

Sprawy dotyczące Uniwersytetu Trzeciego Wieku filia w Olecku w Urzędzie Miejskim w Olecku prowadzone są w Wydziale Spraw Obywatelskich, Zdrowia i Działalności Gospodarczej.
Deklarację słuchacza na rok akademicki 2017/2018  można pobrać w pokój Nr 8 (I piętro).
Telefon do kontaktu 87 520 23 95  i  87 520 12 32.