Strategia Upowszechniania Kultury Fizycznej w Gminie Olecko na lata 2014- 2020
17.12.2014   /  Józef Kunicki

Strategia Upowszechniania Kultury Fizycznej w Gminie Olecko na lata 2014 – 2020 to dokument, który powstał w ramach realizacji projektu „Wzmocnienie konsultacji społecznych w powiecie oleckim” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Upowszechnianie kultury fizycznej dotyczy wszystkich mieszkańców gminy, dlatego  angażowaliśmy  szerokie  gremium do tworzenia strategii, w tym m.in. przedstawicieli środowisk samorządowych, organizacji pozarządowych, sportowców, młodzieży.

Dokument  zawiera opis lokalnych uwarunkowań upowszechniania kultury fizycznej, ocenę stanu aktywności fizycznej mieszkańców, realizowanych zajęć wychowania fizycznego w szkołach, koncepcję działania, długookresowe cele, kierunki i zadania do realizacji.

Wszystkich  zainteresowanych  prześledzeniem procesu tworzenia dokumentu, spotkań, ankiet i opracowań wykorzystanych w strategii  zapraszamy do odwiedzenia poniższej strony archiwalnej.