Olecko - Hala widowiskowo-sportowa - widok z zewnątrz

Centrum sportowo-rekreacyjno-kulturalne z halą widowiskowo-sportową i pływalnią "Lega"

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olecku
ul.Park 1 19 - 400 Olecko
tel/fax +87 520 20 48, +87 520 09 21
E-mail: mosir@um.olecko.pl
WWW: www.mosir.olecko.pl

- Hala usytuowana jest w sąsiedztwie jez. Oleckie Wielkie, stadionu lekkoatletyczno-piłkarskiego  oraz tej części miasta gdzie położonych jest najwięcej hoteli i ośrodków wypoczynkowych jak również  pensjonatów i kwater prywatnych. A to wszystko zaledwie 500m od centrum Olecka.

Każda zainteresowana sportem osoba może bez problemu znaleźć tu coś dla siebie. W obiekcie znajduj ą się m.in.: pełnowymiarowe boiska do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej, halowej piłki nożnej, sala fitness, sala do squasha, bieżnia zakończona piaskownicą do skoku w dal, ścianka wspinaczkowa, siłownia, hala basenowa oraz zespół SPA. Odbywają się tu m.in. koncerty.

Atutem hali jest możliwość  korzystania z niej jednocześnie kilkunastu grup w różnych dyscyplinach sportowych, nie przeszkadzając sobie wzajemnie ponieważ  boisko główne ma 40m x 20m w hali o powierzchni 48m x  30m, z możliwością dzielenia na trzy boiska o wymiarach 30mx 16m .

Pomyślano również o lekkoatletach –im proponujemy m.in.  60 metrową  bieżnię zakończoną skocznią w dal.

Tym, którzy nie cierpią na lęk wysokości rekomendujemy  skorzystanie z  najwyższej w regionie  ściany wspinaczkowej o wysokości niemal 14m, z wydzielonym sektorem o wysokości 10m do rozgrywania wspinaczki na czas.

Rywalizacji sportowej na tej części hali może docelowo przyglądać się ponad 600 osób ( 412 miejsc siedzących plus 200 miejsc na składanych trybunach). Nad trybunami znajdują się osobne kabiny dla spikerów i dziennikarzy.

W hali ponadto znajduje się:

- sala do sportów walki,

- siłownia z podestami dla ciężarowców,

- sala do squosha,

- sala do fitness/scena

- scena estradowa,

- basen pływacki 25m z trybunami na 156 miejsc,

- basen rekreacyjny z jacuzzi oraz z atrakcyjnymi natryskami,

Dla zregenerowania sił zapraszamy do skorzystania z kompleksowego SPA, w skład którego wchodzą: sauna sucha, sauna mokra, łaźnia parowa, łaźnia solna, grota lodowa, kabina infrared, pomieszczenia do masażu, prysznice wrażeń, pomieszczenia do wypoczynku.

Przy hali może jednorazowo zaparkować  122 samochodów osobowych  (w tym 12 stanowisk dla osób niepełnosprawnych) oraz 8  autobusów.

Włącza / Wyłącza rotację panoramy
Pozwala przybliżyć oglądaną scenę
Pozwala oddalić oglądaną scenę
Umożliwia po kliknieciu przejście do kolejnej sceny spaceru. Po najechaniu na aktywny punkt pojawi się skrócona nazwa sceny, do której prowadzi