Informacje o Urzedzie Miejskim w Olecku

Turystyka szansa rozwoju regionu
Szukaj w Internecie
Ksiega gosci

Pozyskane środki zewnętrzne - Partnerstwo na rzecz ochrony wód obszaru transgranicznego Litwy, Polski i Rosji

Program Współpracy Transgranicznej Litwa - Polska - Rosja na lata 2007-2013

W lutym 2013 roku podpisano umowę z Konsorcjum firm PPUH BUDAMEX M. Mironowicz A Turowski Sp. jawna z siedzibą w Białymstoku jako Lider oraz Przedsiębiorstwem Produkcyjno – Usługowym „DRABENT” Maria Drabent, Jacek Drabent Sp. jawna z siedzibą w Białymstoku na inwestycję pn.:„Budowę sieci wodociągowej w Kukowie i kanalizacji sanitarnej Olecko – Kukowo, gmina Olecko” w ramach realizowanego projektu „Partnerstwo na rzecz ochrony wód transgranicznych Litwy Polski i Rosji”.

Wykonawca zobowiązał się wykonać przedmiot zamówienia do końca października 2013 roku za kwotę brutto 2 354 241,89 złotych.

Głównymi rezultatami jakie zostaną osiągnięte w ramach projektu są:

1. Redukcja emisji płynnych odpadów do rzek i jezior w rejonie transgranicznym dzięki wybudowanej sieci kanalizacyjnej i wodociągowej w gminach Olecko (Polska) i Kozłowa Ruda (Litwa), podłączenia do sieci (Gmina Olecko) i oczyszczalnia ścieków (Gmina Kozłowa Ruda).

2. Utworzenie warunków do realizacji inwestycji proekologicznych w obszarze rosyjskiego partnera projektu poprzez opracowanie dokumentacji technicznej sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w rejonie Gusiev (Rosja).

3. Kształtowanie proekologicznych postaw i zachowań wśród mieszkańców obszaru objętego projektem poprzez opracowanie wspólnej transgranicznej strategii dotyczącej ochrony wód i organizację międzynarodowego seminarium pod tytułem "Jak chronić wodę" w Olecku (Polska), Kozłowej Rudzie (Litwa) oraz Gusiev (Rosja) dla mieszkańców z trzech krajów partnerskich.
Wspólne przygotowanie, finansowanie, zarządzanie i wdrażanie projektu z Partnerem Litewskim oraz Partnerem Rosyjskim pomoże wzmocnić wzajemne zaufanie, dając podstawę dalszej kooperacji w układzie transgranicznym oraz poprawi warunki i standardy życia mieszkańców obszaru objętego działaniami projektu.

”Dokument ten został przygotowany przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Litwa-Polska-Rosja 2007-2013. Za treść tego dokumentu odpowiada całkowicie Gmina Olecko i w żaden sposób nie może on być traktowany jako stanowisko UE lub Federacji Rosyjskiej”.

Partnerstwo na rzecz ochrony wód obszaru transgranicznego Litwy, Polski i Rosji

UM Olecko Ostatnia zmiana: 29 maja, 2013