Portal Olecka

baner olecka 1
.
PL EN DE
Urząd Miejski
Turystyka
Gospodarka
Kultura i sport
baner olecka 2
baner olecka 3
baner olecka 4
baner olecka 5
Szukaj
Opcje zaawansowane
baner olecka 39
baner olecka 33
baner olecka 29
baner olecka 18
baner olecka 20
baner olecka 27
baner olecka 21
baner olecka 47
baner olecka 22
baner olecka 23
baner olecka 24
15.09.2017 - wernisaż wystawy Kamila B. Janickiego
grafika
08.09.2017  /  Józef Kunicki;
15.09.2017 - wernisaż wystawy Kamila B. Janickiego
godz. 18:00, Galeria Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa
 
Regionalny Ośrodek Kultury „Mazury Garbate” ma przyjemność zaprosić na pierwszy wernisaż Pana Kamila B. Janickiego, olecczanina, który odbędzie się w piątek 15.09.2017 o godzinie 18:00 w Galerii Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa.
Będziemy mogli zobaczyć niezwykłe, fantazyjne portrety inspirowane twórczością takich mi-strzów, jak: Malczewski, Giger, Van Gogh, Banksy, Beksiński, Pisasso, Witkacy i wielu innych.
Jest to niezwykły przekrój portretów, każdy budzi inne emocje, ma odrębny charakter i styl. Warto przyjść i zachwycić się osobiście. Cieszymy się, że ta inspirująca, ukryta dotąd przed światem twórczość Pana Kamila, skromnego rysownika, malarza, na co dzień pracownika ZPU PRAWDA, w końcu ujrzy światło dzienne...
Najwyższa pora. Wystawa czynna będzie do 17 października.
 
15.09.2017 - wernisaż wystawy Kamila B. Janickiego
 
Od autora
 „Urodziłem się w Olecku 22 marca 1979 roku, tu też zdobyłem wykształcenie podstawowe i techniczne. Studiowałem w Kaliszu w filii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, kierunek edu-kacja artystyczna (wychowanie plastyczne). Już jako dziecko marzyłem o tym, by zostać „arty-stą”, ale nic z tego nie wyszło. Obecnie  pracuję w ZPU PRAWDA w Olecku jako stolarz obrób-ki drewna. W wolnej chwili namiętnie rysuję, maluję, gram na gitarze i djembe. Do tej pory two-rzyłem do szuflady. Nie da się ukryć, że artystycznie jestem pod dużym wpływem twórczości Wyspiańskiego i Witkacego. Jednak Witkacego uważam za swojego niedoścignionego mistrza.”
 
Kamil B. Janicki
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
QR-iconkod QR

Wersja mobilna

jeśli chcesz, możesz skorzystać z wersji mobilnej tej strony.

NIE TAK
F