08.09.2017  /  Józef Kunicki;
godz. 18:00, Galeria Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa

Regionalny Ośrodek Kultury „Mazury Garbate” ma przyjemność zaprosić na pierwszy wernisaż Pana Kamila B. Janickiego, olecczanina, który odbędzie się w piątek 15.09.2017 o godzinie 18:00 w Galerii Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa.
Będziemy mogli zobaczyć niezwykłe, fantazyjne portrety inspirowane twórczością takich mi-strzów, jak: Malczewski, Giger, Van Gogh, Banksy, Beksiński, Pisasso, Witkacy i wielu innych.
Jest to niezwykły przekrój portretów, każdy budzi inne emocje, ma odrębny charakter i styl. Warto przyjść i zachwycić się osobiście. Cieszymy się, że ta inspirująca, ukryta dotąd przed światem twórczość Pana Kamila, skromnego rysownika, malarza, na co dzień pracownika ZPU PRAWDA, w końcu ujrzy światło dzienne...
Najwyższa pora. Wystawa czynna będzie do 17 października.

Od autora
 „Urodziłem się w Olecku 22 marca 1979 roku, tu też zdobyłem wykształcenie podstawowe i techniczne. Studiowałem w Kaliszu w filii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, kierunek edu-kacja artystyczna (wychowanie plastyczne). Już jako dziecko marzyłem o tym, by zostać „arty-stą”, ale nic z tego nie wyszło. Obecnie  pracuję w ZPU PRAWDA w Olecku jako stolarz obrób-ki drewna. W wolnej chwili namiętnie rysuję, maluję, gram na gitarze i djembe. Do tej pory two-rzyłem do szuflady. Nie da się ukryć, że artystycznie jestem pod dużym wpływem twórczości Wyspiańskiego i Witkacego. Jednak Witkacego uważam za swojego niedoścignionego mistrza.”

Kamil B. Janicki