Wyniki XIV Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej 2018 r.
Dnia 5 listopada 2018 r. o godzinie 16.00 Burmistrz Olecka Wacława Olszewski, ogłosił oficjalne rozpoczęcie XIV Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej.
Przesłuchania odbywały się w Regionalnym Ośrodku Kultury w Olecku w dniach 5 - 6.11.2018 r. Podsumowanie XIV Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej nastąpi w dniu 8 listopada 2018 r. o godz. 16.00 w sali widowiskowej Regionalnego Ośrodka Kultury. Podczas finału zostaną wręczone pamiątkowe statuetki oraz dyplomy, wyróżniającym się wykonawcom w poszczególnych grupach wiekowych.
5 listopada na scenie Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku „Mazury Garbate” prezentowały się dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas I-III szkół podstawowych.
Komisja konkursowa w składzie:
1. Przewodnicząca komisji: Elżbieta Rzepecka
2. Członek komisji: Radosław Skrodzki
3. Członek komisji: Jadwiga Malinowska, dokonała wyboru następujących laureatów:
I grupa wiekowa: dzieci w wieku przedszkolnym:
Miejsce I:
Solista: Jan Witkowski ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku – utwór „Jestem Polakiem”
Miejsce II:
Duet: Izabela Skibicka i Beniamin Szuliński ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku – utwór ,,Moja Warszawa”
Miejsce III:
Solistka: Naila Nowoć ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku – utwór ,,Ułani, ułani”
Wyróżnienie I – go stopnia:
Zespół wokalny: ,,Kropelki” z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi Krasnal w Olecku – utwór ,,Moja Ojczyzna”
Wyróżnienie II – go stopnia:
Zespół wokalny: ,,Ekoludki” z Przedszkola Niepublicznego Jedyneczka Anna Derencz w Olecku – utwór ,, Biały orzeł”
Wyróżnienie II – go stopnia:
Solistka: Halina Żukowska z Przedszkola Niepublicznego ,,SMYK” w Olecku – utwór ,, Dzień dobry Syrenko”
II grupa wiekowa: uczniowie klas I-III szkół podstawowych:
Miejsce I:
Solistka: Hanna Miłun ze Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku – utwór ,,Rozkwitały pąki białych róż”
Miejsce II:
Solista: Kamil Smokowski ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku – utwór ,,W listopadzie”
Miejsce III:
Solistka: Maria Grecka z Zespołu Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Olecku – utwór ,,Przybyli ułani”
Wyróżnienie I – go stopnia:
Solistka: Roksana Krukowska ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gąskach – utwór ,,Moja Ojczyzna”
Wyróżnienie II – go stopnia:
Duet: Maja Giziewicz i Pola Paszkowska ze Szkoły Podstawowej w Babkach Oleckich – utwór ,,Moja Ojczyzna”
Wyróżnienie II – go stopnia:
Duet: Lidia Leonarczyk i Marianna Wasilewska ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku – utwór ,,Polskie kwiaty”
6 listopada na scenie Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku „Mazury Garbate” prezentowali się
uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych oraz uczniowie klas VII - VIII szkół podstawowych i klas gimnazjalnych.
Komisja konkursowa w składzie:
1. Przewodnicząca komisji: Elżbieta Rzepecka
2. Członek komisji: Radosław Skrodzki
3. Członek komisji: Jadwiga Malinowska, dokonała wyboru następujących laureatów:
III grupa wiekowa: uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych:
Miejsce I:
Solistka: Nadia Romotowska ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku – utwór ,, Miasto”
Miejsce II:
Zespół wokalny: ,,NUTKI” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku – utwór ,,Bo w piechocie fajno jest”
Miejsce III:
Solistka: Dominika Kosakowska ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku – utwór ,,Uwierz, Polsko”
Wyróżnienie I – go stopnia:
Solistka: Amelia Jarosz ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku – utwór ,, Matko, o twarzy jak polska ziemia czarnej”
Wyróżnienie II – go stopnia:
Solistka: Karolina Ciszewska ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku – utwór ,,A jeśli nie wrócę”
Wyróżnienie II – go stopnia:
Solistka: Amelia Michałowska ze Szkoły Podstawowej w Babkach Oleckich – utwór ,,Nie żałujcie serca dziewczyny”
IV grupa wiekowa: uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych i klas gimnazjalnych:
Miejsce I:
Solistka: Zuzanna Jarosz ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku – utwór ,,Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”
Miejsce II:
Solistka: Hanna Dziokan ze Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku – utwór ,,Mury”
Miejsce III:
Solistka: Marlena Kempisty ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku – utwór ,,Niech żyje Polska”
Wyróżnienie I – go stopnia:
Duet: Natalia Rant i Izabela Rutkowska ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku – utwór ,,Ostatni list”
Finalistom serdecznie gratulujemy.