Jezioro Oleckie Wielkie dla wędkarzy
12.04.2018  /  Józef Kunicki;

12 kwietnia w Urzędzie Miejskim w Olecku odbyło się spotkanie poświęcone kwestii prowadzenia gospodarki rybackiej na Jeziorze Oleckim Wielkim. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego z Warszawy na czele z prezesem Teodorem Rudnikiem oraz przedstawiciele kół wędkarskich z terenu naszej gminy. Urząd Miejski reprezentował Burmistrz Olecka Wacław Olszewski oraz Sekretarz Gminy- Barbara Jankowska.

Oleckim wędkarzom zależy na tym, by nie prowadzić odłowów sieciowych na Jeziorze Oleckim Wielkim (z wyłączeniem odłowów sielawy oraz tarlaka szczupaka i sielawy). Warto nadmienić, że strony wyraziły wolę współpracy. Szczegóły zostaną ustalone w najbliższym czasie przez PZW Gospodarstwo Rybackie PZW w Suwałkach, które zostało upoważnione do przedstawienia szczegółów umowy.

Jeśli rozmowy zakończą się pomyślnie to wędkowanie na oleckim jeziorze będzie bardziej atrakcyjne.

Jezioro Oleckie Wielkie dla wędkarzy