Portal Olecka

baner olecka 1
.
PL EN DE
Urząd Miejski
Turystyka
Gospodarka
Kultura i sport
baner olecka 2
baner olecka 3
baner olecka 4
baner olecka 5
Szukaj
Opcje zaawansowane
baner olecka 39
baner olecka 33
baner olecka 29
baner olecka 18
baner olecka 20
baner olecka 27
baner olecka 21
baner olecka 47
baner olecka 22
baner olecka 23
baner olecka 24
Pies w mieście
grafika
10.04.2018  /  Józef Kunicki;

W ramach akcji pn. „Pies w mieście” prowadzonej przez Urząd Miejski w Olecku ogłoszony został konkurs plastyczny skierowany do  dzieci z klas I-III  szkół podstawowych   z terenu gminy Olecko. Oczekiwaliśmy na prace  wykonane  dowolną techniką plastyczną, ukazujące zasady postepowania z psami. Zależało nam  głównie na zwrócenie uwagi na problem sprzątania po psach oraz  obowiązkach ich właścicieli. - Aby zdopingować dzieci do wzięcia udziału w konkursie odwiedzałem  klasy I-III szkół podstawowych wspólnie  z  dziećmi z Centrum Edukacji Specjalnej w Olecku, którym towarzyszyły opiekunki oraz labrador o wdzięcznym imieniu MAMBA, wykorzystywany do dogoterapii dzieci niepełnosprawnych. Spotkania były inspirujące i mam nadzieję, że przyczyniły do promocji idei sprzątania po swoich pupilach - mówi Mariusz Miłun, zastępca burmistrza.

Do połowy marca wpłynęło  aż 90 prac. Autorzy doskonale zilustrowali problem wynikający z zaniedbywania obowiązków przez właścicieli psów oraz zasady prawidłowego postępowania ze zwierzętami. 

Sześcioosobowa komisja konkursowa wyróżniła 12 prac. 5 kwietnia br. autorzy najlepszych dzieł otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Praca klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi, praca klasy IA ze Szkoły Podstawowej Nr 3 oraz praca klasy IIIC ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi otrzymały specjalne wyróżnienie. Dzieci z wyróżnionych klas spotkają się na pikniku, który zostanie specjalnie dla nich zorganizowany.

Autorzy wszystkich prac otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody pocieszenia. Już  w kwietniu najlepsze pomysły  zostaną przeniesione na specjalne tabliczki i będzie można  je oglądać ustawione na terenach zieleni miejskiej w Olecku. Na początku będą  ustawione   w parku w centrum miasta  ale  planowane jest ich eksponowanie na pozostałych zieleńcach w mieście.

Szczególne podziękowania kierujemy do dyrektorów szkół, nauczycieli i opiekunów    za pomoc i zaangażowanie  w realizacji akcji.

I miejsce - praca klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi

I miejsce - praca klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi

praca klasy IA ze Szkoły Podstawowej Nr 3

II miejsce - praca klasy IA ze Szkoły Podstawowej Nr 3

praca klasy IIIC ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi

II miejsce - praca klasy IIIC ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
QR-iconkod QR

Wersja mobilna

jeśli chcesz, możesz skorzystać z wersji mobilnej tej strony.

NIE TAK
F