Pies w mieście
10.04.2018  /  Józef Kunicki;

W ramach akcji pn. „Pies w mieście” prowadzonej przez Urząd Miejski w Olecku ogłoszony został konkurs plastyczny skierowany do  dzieci z klas I-III  szkół podstawowych   z terenu gminy Olecko. Oczekiwaliśmy na prace  wykonane  dowolną techniką plastyczną, ukazujące zasady postepowania z psami. Zależało nam  głównie na zwrócenie uwagi na problem sprzątania po psach oraz  obowiązkach ich właścicieli. - Aby zdopingować dzieci do wzięcia udziału w konkursie odwiedzałem  klasy I-III szkół podstawowych wspólnie  z  dziećmi z Centrum Edukacji Specjalnej w Olecku, którym towarzyszyły opiekunki oraz labrador o wdzięcznym imieniu MAMBA, wykorzystywany do dogoterapii dzieci niepełnosprawnych. Spotkania były inspirujące i mam nadzieję, że przyczyniły do promocji idei sprzątania po swoich pupilach - mówi Mariusz Miłun, zastępca burmistrza.

Do połowy marca wpłynęło  aż 90 prac. Autorzy doskonale zilustrowali problem wynikający z zaniedbywania obowiązków przez właścicieli psów oraz zasady prawidłowego postępowania ze zwierzętami.

Sześcioosobowa komisja konkursowa wyróżniła 12 prac. 5 kwietnia br. autorzy najlepszych dzieł otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Praca klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi, praca klasy IA ze Szkoły Podstawowej Nr 3 oraz praca klasy IIIC ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi otrzymały specjalne wyróżnienie. Dzieci z wyróżnionych klas spotkają się na pikniku, który zostanie specjalnie dla nich zorganizowany.

Autorzy wszystkich prac otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody pocieszenia. Już  w kwietniu najlepsze pomysły  zostaną przeniesione na specjalne tabliczki i będzie można  je oglądać ustawione na terenach zieleni miejskiej w Olecku. Na początku będą  ustawione   w parku w centrum miasta  ale  planowane jest ich eksponowanie na pozostałych zieleńcach w mieście.

Szczególne podziękowania kierujemy do dyrektorów szkół, nauczycieli i opiekunów    za pomoc i zaangażowanie  w realizacji akcji.

I miejsce - praca klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi

praca klasy IA ze Szkoły Podstawowej Nr 3

II miejsce - praca klasy IA ze Szkoły Podstawowej Nr 3

praca klasy IIIC ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi