Spotkanie Burmistrza z mieszkańcami
30.03.2018  /  Józef Kunicki;

28 marca, po południu Burmistrz Olecka - Wacław Olszewski wraz ze swoim zastępcą Mariuszem Miłunem i pracownikami Urzędu Miejskiego spotkał się z mieszkańcami na skwerze przy skrzyżowaniu ulic Orzeszkowej, Baczyńskiego i Prusa. Celem spotkanie była wymiana opinii na temat zagospodarowania tego skweru.

Tutejszy urząd w tegorocznym budżecie zaplanował środki na uporządkowanie i urządzenie tego terenu. To już kolejna w ostatnim czasie „zielona” część miasta, po skwerze przy styku ulic Kościuszki i Targowej, po urządzeniu terenu przy ulicy Składowej, która zostanie poddana modernizacji.

Spotkanie Burmistrza z mieszkańcami

Mieszkańcy jako główni użytkownicy mieli okazję wnieść swoje propozycje i oczekiwania. Teren zostanie uporządkowany, zostaną min. utwardzone ciągi piesze, które zastąpią wydeptane ścieżki, zostaną posadzone nowe rośliny kwitnące, ustawione nowe ławki i kosze, a dodatkowo w miarę posiadanych środków ustawione będą elementy siłowni zewnętrznej.

Wstępna propozycja zagospodarowania terenu

Przedstawiona przez Urząd wstępna propozycja zagospodarowania terenu (przed wnioskami mieszkańców).