09.04.2018  /  Józef Kunicki;

Ponad 800 tys. dofinansowania  na przebudowę boisk i bieżni przy SP 3 w Olecku

6 kwietnia br. burmistrz  podpisał umowę na przebudowę boisk i bieżni przy Szkole Podstawowej nr 3 w Olecku.Za 996 000 zł wykonawca ma wybudowaćnowe  boisko do piłki nożnej  o nawierzchni z trawy syntetycznej oraz  boiska do  koszykówki i siatkówki  o nawierzchni z poliuretanu. Boiska zostaną  wyposażone w nowe urządzenia sportowe. Ponadto  wybudowana  będzie  trzypasmowa  bieżnia, skocznia do skoku w dal oraz  stanowiska do  miotania kulą. Teren zostanie   odwodniony  i uporządkowany. Zamontowane kamery monitoringu będą czuwać nad bezpieczeństwem dzieci.

Kolejne postępowanie wyłoni firmę, która wyposaży pracownię  językową.

Na projekt pn „Przebudowę boisk i bieżni przy Szkole Podstawowej nr 3 w Olecku oraz zakup wyposażenia pracowni językowej” otrzymaliśmy  dofinasowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Spodziewamy się otrzymać  813 647,80 zł dofinansowania. Wartość inwestycji  wynosi  niespełna 1 mln 70 tys. z czego z budżet gminy poniesie ok 260 000 zł.