Portal Olecka

baner olecka 1
.
PL EN DE
Urząd Miejski
Turystyka
Gospodarka
Kultura i sport
baner olecka 2
baner olecka 3
baner olecka 4
baner olecka 5
Szukaj
Opcje zaawansowane
baner olecka 39
baner olecka 33
baner olecka 29
baner olecka 18
baner olecka 20
baner olecka 27
baner olecka 21
baner olecka 47
baner olecka 22
baner olecka 23
baner olecka 24
Konkurs "Matematyka w obiektywie"
grafika
05.03.2018  /  Józef Kunicki;

 

„Jeśli zagłębisz się odpowiednio mocno w naturę dowolnej rzeczy, znajdziesz w niej matematykę”. Te słowa Deana Schlictera uwydatniają to, że matematyka jest językiem natury. Z tym prostym stwierdzeniem trudno się nie zgodzić. Nauka, bez względu na to czy chcemy czy nie, jest obecna w naszym codziennym życiu.

Słowa Deana Schlictera są głównym mottem III edycji Konkursu Fotograficznego „Matematyka w obiektywie”, zorganizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące (LO) im. Jana Kochanowskiego w Olecku. Celem konkursu jest przede wszystkim krzewienie kultury matematycznej poprzez spojrzenie na otaczający nas świat, łączenie zainteresowań matematycznych i artystycznych, zainteresowanie jak największej grupy osób różnymi obliczami matematyki, rozwijanie kreatywności uczestników konkursu, poszukiwanie młodych talentów.

Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zgłosili do Konkursu 69 zdjęć.

Wyniki Konkursu Fotograficznego „Matematyka w obiektywie” zostaną ogłoszone 9 marca 2018 r. na www.matematykawobiektywie.lo.olecko.pl. Wręczenie nagród odbędzie się 14 marca 2018 r. w Międzynarodowy Dzień Liczby Pi w I LO w Olecku.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
QR-iconkod QR

Wersja mobilna

jeśli chcesz, możesz skorzystać z wersji mobilnej tej strony.

NIE TAK
F