SUDOKU LUBIĘ TO!
06.02.2018  /  Józef Kunicki;

8 lutego w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Olecku odbędzie się  finał Powiatowego Konkursu Sudoku LUBIĘ TO!

9 stycznia 2018 r., odbył się etap szkolny, do którego przystąpiło  780 uczniów ze szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i szkół ponadpodstawowych. Konkurs  rozgrywany jest w kategorii: kl. I-III szkoły podstawowej, kl. IV-VI szkoły podstawowej, kl. VII szkoły podstawowej i klasy gimnazjalne, szkoły ponadpodstawowe. Do finału przeszło po  3 uczestników z każdej kategorii, którzy uzyskali  najwyższą liczbę punktów w swojej szkole. W etapie szkolnym konkursu, w ciągu 45 minut, uczniowie mieli do rozwiązania cztery diagramy o różnym stopniu trudności.

W najbliższy czwartek odbędzie się emocjonujący finał.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu oleckiego. Celem jest m. in. popularyzowanie łamigłówek liczbowych wśród dzieci i młodzieży szkolnej, doskonalenie umiejętności logicznego myślenia, propagowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu.
Organizatorem konkursu jest I Liceum Ogólnokształcące (LO) im. Jana Kochanowskiego w Olecku, a partnerami Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza i Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku. Patronat nad konkursem objął: Krzysztof Nowacki – Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, Marian Świerszcz – Starosta Olecki, Wacław Olszewski – Burmistrz Olecka.

SUDOKU LUBIĘ TO!