Portal Olecka

baner olecka 1
.
PL EN DE
Urząd Miejski
Turystyka
Gospodarka
Kultura i sport
baner olecka 2
baner olecka 3
baner olecka 4
baner olecka 5
Szukaj
Opcje zaawansowane
baner olecka 39
baner olecka 33
baner olecka 29
baner olecka 18
baner olecka 20
baner olecka 27
baner olecka 21
baner olecka 47
baner olecka 22
baner olecka 23
baner olecka 24
Spotkanie w sprawie bezpieczeństwa na obwodnicy Olecka
grafika
14.03.2018  /  Józef Kunicki;

13 marca br. w Urzędzie Miejskim w Olecku odbyło się spotkanie poświęcone kwestiom bezpieczeństwa na obwodnicy Olecka. Burmistrz Wacław Olszewski zaprosił przedstawicieli władz powiatu oraz komendantów Komendy Powiatowej Policji i Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Olecku.

- Ostatnie śmiertelne wypadki na obwodnicy skłaniają do działania. Niestety, jak pokazuje życie, przyjęte rozwiązania komunikacyjne są kolizyjne. Dzisiejsze spotkanie ma na celu wypracowanie rozwiązań, które wspólnie przedstawimy olsztyńskiemu oddziałowi Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – powiedział burmistrz Wacław Olszewski.

Podczas spotkania rozważano propozycję GDDKiA w sprawie instalacji świateł. Sugerowano, by do czasu przebudowy na tej kolizyjnej części obwodnicy zwiększyć ilość patroli policyjnych. – Niestety, obwodnica została tak zbudowana, że nie ma miejsca na ustawienie stałego patrolu policyjnego do pomiaru prędkości - poinformował Dariusz Stachelek Zastępca Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Olecku. Ustalono więc aby wystąpić do Inspekcji Transportu Drogowego o ustawienie fotoradaru, najlepiej z wyświetlaczem prędkości oraz tablic świetlnych typu „ZWOLNIJ”. Zdaniem większości uczestników spotkania konieczna jest jednak gruntowna przebudowa skrzyżowania ze wskazaniem na budowę wiaduktu lub przynajmniej na budowę ronda.

 Spotkanie w sprawie bezpieczeństwa na obwodnicy Olecka

Na zakończenie spotkania dyskutowano o konieczności przebudowy drogi krajowej na odcinku od Ełku do Kowal Oleckich z uwzględnieniem lewo i prawoskrętów oraz wysepek przed miejscowościami.

Ustalono, że wnioski ze spotkania zostaną w formie pisma przesłane do Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Ministra Infrastruktury oraz dyrekcji GDDKiA.

Spotkanie w sprawie bezpieczeństwa na obwodnicy Olecka

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
QR-iconkod QR

Wersja mobilna

jeśli chcesz, możesz skorzystać z wersji mobilnej tej strony.

NIE TAK
F