Portal Olecka

baner olecka 1
.
PL EN DE
Urząd Miejski
Turystyka
Gospodarka
Kultura i sport
baner olecka 2
baner olecka 3
baner olecka 4
baner olecka 5
Szukaj
Opcje zaawansowane
baner olecka 39
baner olecka 33
baner olecka 29
baner olecka 18
baner olecka 20
baner olecka 27
baner olecka 21
baner olecka 47
baner olecka 22
baner olecka 23
baner olecka 24
Złote Gody w Olecku
grafika
Powiązane galerie:
grafika
 
07.02.2018  /  Józef Kunicki
07.02.2018  /  Józef Kunicki;

50 lat minęło…

Aż 18 par małżeńskich z terenu gminy Olecko zostało uhonorowanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wyróżnienie to przyznawane jest osobom, które przeżyły ze sobą w małżeństwie pięćdziesiąt lat. Jubilaci świętowali w obecności władz miasta i swoich rodzin podczas okolicznościowego spotkania, które odbyło się 7 lutego 2018 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Olecku.

Odznaczenia z rąk burmistrza Wacława Olszewskiego odebrali:

1) Teodozja i Jan ADAMCZYK,
2) Zofia i Kazimierz CZYCZA,
3) Halina i Wacław Jan DRAŻBA,
4) Irena Krystyna i Wacław DŹWILEWSCY,
5) Helena i Sławin Stanisław FERENC,
6) Zofia i Edward GAŁASZEWSCY,
7) Helena i Kazimierz JAROMSCY,
8) Krystyna i Jerzy JUREWICZ,
9) Halina i Józef KLAUS,
10) Irena Bożena i Józef KONDRACCY,
11) Wanda i Marian Stanisław KOWALCZYK,
12) Halina i Stanisław KUPREWICZ,
13) Krystyna i Tadeusz Władysław LATOCHA,
14) Wacława i Stefan MIEŃKOWSCY,
15) Maria Bolesława i Jan NARUSZEWICZ,
16) Jadwiga i Antoni PRZYBOROWSCY,
17) Elżbieta Janina i Stanisław Lucjan RAMOTOWSCY,
18) Janina i Romuald SNARSCY.


Wioletta Biszewska, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Olecku w swoim okolicznościowym wystąpieniu podkreślała, że to wyjątkowy jubileusz, który jest potwierdzeniem obrania właściwej drogi życiowej. - Przyrzeczenie małżeńskie składaliście z ufnością, że możecie polegać na sobie, wspierać się wzajemnie i uzupełniać. W ciągu tych wspólnych lat prawdopodobnie były chwile, gdzie radość i szczęście przeplatały się ze smutkiem i przykrymi momentami. Jednak dziś Jesteście tu z nami by pokazać, że dotrzymaliście przyrzeczenia.

Do życzeń dla dostojnych Jubilatów dołączył również gospodarz naszej gminy Wacław Olszewski. – To naprawdę budujące, widzieć tyle szczęśliwych par po pięćdziesięciu latach małżeństwa. Serdecznie Państwu gratuluję, bo to dobry przykład dla innych – szczególnie w dzisiejszych czasach. Chciałbym, abyście swoje nastawienie i rady na przeżycie razem tylu lat przekazywali młodemu pokoleniu. Z moich obserwacji wynika, że różnie to dzisiaj bywa. Często związki traktowane są tymczasowo. Patrząc na Państwa myślę, że to naprawdę budujące, że pół wieku przeżyliście wspólnie. Jeszcze raz serdecznie gratuluję i życzę wielu lat spędzonych razem – powiedział.

Uroczystość Złotych Godów odbyła się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Olecku. Oprócz urzędników i wyróżnionych par małżeńskich w spotkaniu uczestniczyły również ich dumne rodziny. Dla jubilatów zaśpiewał chór „Oleckie Echo”.

Tradycyjnie jubilaci przy słodkim poczęstunku dzielili się swoimi receptami na udany związek. Spotkanie zakończyło wykonanie pamiątkowych fotografii.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
QR-iconkod QR

Wersja mobilna

jeśli chcesz, możesz skorzystać z wersji mobilnej tej strony.

NIE TAK
F