Cd. sprawy budowy kurnika w Rosochackich
30.01.2018  /  Józef Kunicki;

Raport o odziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko konieczny

29 stycznia br. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Olsztynie  wyraziła opinie o konieczności sporządzenia pełnego zakresu  raportu o odziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko dla poniższych inwestycji polegającej na  budowie obiektu inwentarskiego (kurnika) na działce o nr ewid. 43/4 w miejscowości Rosochackie, gmina Olecko.

Raport o odziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko pozwoli kompleksowo ocenić, w jaki sposób prowadzenie hodowli zwierząt wpłynie na środowisko, a także pozwoli przeanalizować odziaływanie alternatywnych rozwiązań oraz wybrać optymalny wariant przedsięwzięcia i określić środki dla zminimalizowania wpływu inwestycji na środowisko. Ponadto przeprowadzenie oceny odziaływania na środowisko zapewni udział społeczeństwa w postępowaniu, które będzie miało możliwość składania uwag i wniosków dotyczących planowanego przedsięwzięcia. Raport powinien jednoznacznie  określić, czy przedmiotowa inwestycja nie będzie stanowiła zagrożenia dla terenów sąsiadujących z inwestycją, w szczególności dla znajdującej się w odległości 45 m zabudowy mieszkaniowej.