Zakończyły się już dwudniowe ćwiczenia żołnierzy wojsk NATO na terenie gminy Olecko.
Powiązane galerie:

11.01.2018  /  Józef Kunicki
11.01.2018  /  Józef Kunicki;
9 stycznia 2018 roku w godzinach późnowieczornych kilkudziesięciu amerykańskich żołnierzy z Batalionowej Grupy Bojowej z Bemowa Piskiego rozpoczęło ćwiczenia  na terenie gminy Olecko, a konkretnie w rejonie Jaśki, Sedranki, Dąbrowskie. Na wyznaczonych lokalizacjach zostawili swoje wozy bojowe następnie pieszo przeszli na pozycje, gdzie rozstawione zostały  punkty operacyjne, które zajmowali do popołudniowych godzin 10 stycznia. Działania miały charakter ćwiczeń, które wcześniej były prowadzone na poligonie. Tym razem żołnierze byli w terenie zamieszkanym.

- Ćwiczenia w  zasadzie odbyły się bez większych zakłóceń. Właściciele terenów, na których odbywały się działania wojskowe wcześniej zostali o tym poinformowani i nikt nie zgłosił zastrzeżeń. Celem ćwiczeń było przede wszystkim poznanie okolicy. Załogi pojazdów miały za zadnie  rozpoznanie rejonów, które mogą mieć znaczenie strategiczne. Dzięki temu w razie zagrożenia będą mogli sprawniej się poruszać, a także szybko rozpocząć działania obronne –podsumował Mariusz Miłun, zastępca burmistrza.