Portal Olecka

baner olecka 1
.
PL EN DE
Urząd Miejski
Turystyka
Gospodarka
Kultura i sport
baner olecka 2
baner olecka 3
baner olecka 4
baner olecka 5
Szukaj
Opcje zaawansowane
baner olecka 39
baner olecka 33
baner olecka 29
baner olecka 18
baner olecka 20
baner olecka 27
baner olecka 21
baner olecka 47
baner olecka 22
baner olecka 23
baner olecka 24
ORLEN 74. Rajd Polski w okolicach Olecka
grafika
Powiązane galerie:
grafika
 
02.07.2017  /  Józef Kunicki
02.07.2017  /  Józef Kunicki;

Podczas 74. Rajdu Polski nie zabrakło emocji i niespodzianek. Deszcz, błoto i bardzo śliska nawierzchnia – z takimi warunkami musieli się zmierzyć się kierowcy.
Polski klasyk został rozegrany w dniach 29 czerwca – 2 lipca 2017 r. na szutrowych trasach wokół mazurskich jezior. Organizatorem ósmej rundy światowego championatu był Polski Związek Motorowy.
W okolicach Olecka zawodnicy przystąpili do oesu Wieliczki. Na tej próbie najlepszy czas uzyskał zwycięzca tegorocznego Rajdu Szwecji, Jari-Matti Latvala (Toyota GAZOO Racing WRT), który wspólnie ze swoim pilotem Miikką Anttilą wysunął się na prowadzenie. Sébastien Ogier zanotował trzeci czas dzięki czemu wyprzedził Thierry’ego Neuville’a. Craig Breen, który od rana zmagał się z awarią samochodu, tym razem ukończył odcinek z napędem na trzech kołach.

Po południu na drugim przejeździe odcinka Świętajno doszło do zmiany lidera. Został nim Ott Tänak, który do tej pory nie zaliczył ani jednego oesowego zwycięstwa w ORLEN 74. Rajdzie Polski.

(MIKOŁAJKI, 02.07.2017): Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC) wygrali ORLEN 74. Rajd Polski – 8. tegoroczną rundę Rajdowych Mistrzostw Świata FIA. Drugie miejsce na mecie w Mikołajkach zajęli ich zespołowi koledzy z ekipy Hyundai Motorsport, Hayden Paddon i Sebastian Marshall. Dla koreańskiego teamu to drugi w historii, po Rajdzie Niemiec 2014, dublet w światowym czempionacie. Podium uzupełnili aktualni mistrzowie świata, a także liderzy klasyfikacji generalnej Sébastien Ogier oraz Julien Ingrassia (Ford Fiesta RS WRC), dla których był to trzeci w tym roku rajd ukończony bez oesowego zwycięstwa.

- To był niesamowity weekend. Bardzo szkoda mi Otta, ale takie są rajdy. To wspaniałe zwycięstwo. To była zacięta walka o zwycięstwo. Jestem bardzo zadowolony, bowiem moim największym celem był zdobycie większej liczby punktów niż Ogier i to się udało. Końcówka sezonu na pewno będzie bardzo interesująca - mówił na mecie szczęśliwy Thierry Neuville.

[Na podstawie: http://rajdpolski.pl/pl/news]

Kierowcy aut wyścigowych dwukrotnie napełniali zbiorniki paliwa w Olecku na rynku, gdzie przygotowana była strefa tankowania.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
QR-iconkod QR

Wersja mobilna

jeśli chcesz, możesz skorzystać z wersji mobilnej tej strony.

NIE TAK
F