Portal Olecka

baner olecka 1
.
PL EN DE
Urząd Miejski
Turystyka
Gospodarka
Kultura i sport
baner olecka 2
baner olecka 3
baner olecka 4
baner olecka 5
Szukaj
Opcje zaawansowane
baner olecka 39
baner olecka 33
baner olecka 29
baner olecka 18
baner olecka 20
baner olecka 27
baner olecka 21
baner olecka 47
baner olecka 22
baner olecka 23
baner olecka 24
Wigilia olecczan
grafika
Powiązane galerie:
18.12.2017  /  Józef Kunicki;

20 grudnia br. na Placu Wolności w Olecku spotkaliśmy się na Wigilii Olecczan po to, by po krótkiej modlitwie przełamać się opłatkiem, złożyć życzenia świąteczne i wspólnie celebrować ten przedświąteczny czas. Harcerze przynieśli Betlejemskie Światło Pokoju, które można była zabrać do domu.
Podczas spotkania poczęstowaliśmy mieszkańców tradycyjnymi dwunastoma potrawami wigilijnymi. Wśród nich było kilkadziesiąt litrów czerwonego barszczu i kompotu z suszu, ponad 2 tysiące pierogów, kapusta z grzybami, sałatka warzywna, ryba w sosie greckim, sałatka śledziowa, kluski i łazanki z makiem, kutia. Młodzież w charakterystycznych, mikołajowych czapkach rozdawała słodkie pierniczki. Jedzenia wystarczyło dla wszystkich, którzy przyszli na tę szczególną wieczerzę.
Przy odświętnie udekorowanych stołach można było wygodnie skosztować świątecznych smakołyków.
Pobyt na placu uprzyjemnił koncert kolęd w wykonaniu Zespołów Oleckie Echo i Sedranianki oraz występ dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2. Świątecznego ciepła nadawało rozpalone na placu ognisko, przy którym można było ogrzać się.
Na tym szczególnym spotkaniu nie mogło zabraknąć kolejnego symbolu świątecznego - jemioły! Przy jednej z choinek na placu przygotowano kilkudziesięciu sztuk jemioły. Można było zabrać je ze sobą do domu. Zgodnie z tradycją pod jemiołą zakochani całują się, zwaśnione osoby łatwiej się godzą, a zawarta przyjaźń jest trwała.
Wigilia z mieszkańcami to jedno z działań mających na celu wprowadzenie w naszym mieście atmosfery świątecznej radości i oczekiwania. Takie spotkanie odbyło się po raz drugi i mamy nadzieję, że stanie się tradycją naszej gminy.
W organizację tegorocznego wigilijnego spotkania na Placu Wolności zaangażowały się :
Gminne placówki oświatowe, Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate”, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o., Komenda Hufca ZHP w Olecku, Stowarzyszenie „Otwarte Drzwi”, wolontariusze i Urząd Miejski w Olecku.

Wigilijne spotkanie Burmistrza z mieszkańcami

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
QR-iconkod QR

Wersja mobilna

jeśli chcesz, możesz skorzystać z wersji mobilnej tej strony.

NIE TAK
F