Zadaj pytanie Burmistrzowi. Cmentarz przy ulicy Gołdapskiej...
04.12.2017  /  Józef Kunicki;

Panie Burmistrzu
Nie wiem czym kieruje się administrator cmentarza przy ulicy Gołdapskiej wydając zgody na pochówki pomiędzy drzewami przy głównej alei (?!) - przecież cmentarz miał być zamknięty na nowe miejsca grzabalne po otwarciu nowego. Takie działanie może jednak przynieść szkodę i dla rodzin, które uzyskały zgodę na pochówek i dla wydającego zgodę. Wciskanie grobów pomiędzy drzewa powoduje cięcie ich korzeni, a one nie trzymają drzew rosnąc w głąb (jak np. sosna), tylko rozchodzą się na boki. Usunięcie tych korzeni może w konsekwencji doprowadzić do wywrócenia się drzewa (drzew) i porozbijania drogocennych pomników, co z kolei spowoduje skierowanie do zarządcy cmentarza żądań o odszkodowania.

Szanowna(y) Pani(e)
Urząd Miejski nie planuje sprzedaży kolejnych miejsc na pochówki na cmentarzu komunalnym przy ulicy Gołdapskiej. Miejsca, o których jest w poniższym zapytaniu zostały wyznaczone na prośbę tutejszego Urzędu Miejskiego w 2011 roku.
W przyszłym roku zaplanowaliśmy w budżecie środki na wykonanie niezbędnych prac związanych z właściwym utrzymaniem drzewostanu na tymże cmentarzu, w związku z czym wierzę w to, że sytuacji o której pan(i) pisze nie będą miały miejsca.
Nie mniej bardzo dziękuję za zwrócenie uwagi na ten problem.

Z poważaniem.