Portal Olecka

baner olecka 1
.
PL EN DE
Urząd Miejski
Turystyka
Gospodarka
Kultura i sport
baner olecka 2
baner olecka 3
baner olecka 4
baner olecka 5
Szukaj
Opcje zaawansowane
baner olecka 39
baner olecka 33
baner olecka 29
baner olecka 18
baner olecka 20
baner olecka 27
baner olecka 21
baner olecka 47
baner olecka 22
baner olecka 23
baner olecka 24
Zadaj pytanie Burmistrzowi. Zator.
grafika
04.12.2017  /  Józef Kunicki;

1. Po zrobieniu przejści dla pieszych do sklepu Biedronka przy ul. Wojska Polskiego jest jeszcze trudniej wyjechać z ul. Kolejowej w stronę lewą (do ul. Aleja Zwycięstwa) bądź prosto ponieważ auta, które przepuszczają pieszych zatrzymują się i robi sie tzw. sznur aut jadących ul. Wojska Polskiego i ci którzy chcą wyjechać z ul. Kolejowej mogą swobodnie zabierać ze sobą nawet szachy bo partyjkę można rozegrać zanim się wyjedzie. Proszę coś z tym zrobić i nie tłumaczyć że macie "związane ręce" bo dla chcącego nic trudnego.

2. Kolejne nowe przejście dla pieszych przu ul.Plac Wolności - o mały włos bym potrącił ludzi bo najzwyczajniej nie można było ich dostrzec jak zrobiło się ciemno a latarnie, które świecą kiepsko nie spełniają swojej roli. Fajne rowiązanie zauważyłem w paru miastach a mianowicie latarnie ledowe, które zamieszczone są nad przejściem dla pieszych i wtedy ładnie pieszych można zauważyć. Czy da radę coś pokombinować z tym? A tak na marginesie to pasy, które wykonawca namalował to zrobił niezłą fuszerkę bo już mało te pasy widać.
 

Szanowny Panie

1. Przejście do sklepu Biedronka przy ul. Wojska Polskiego zostało wykonane przez Zarząd Dróg Wojewódzkich na wniosek mieszkańców. Ulica Wojska Polskiego jest drogą wojewódzką, a ulica Kolejowa jest drogą powiatową. Jest to zatem skrzyżowanie ulic, które nie podlegają bezpośrednio zarządowi Burmistrza miasta, a więc i możliwość wpływania na ich kształt mamy bardzo ograniczony.
Ze swojej strony chciałbym zapewnić Pana, że podjąłem wszystkie dostępne na ten moment możliwości aby przekształcić to skrzyżowanie w rondo, co znacznie poprawiłoby bezpieczeństwo i płynność ruchu w tym miejscu. Jestem również umówiony z Dyrektorem Dróg Wojewódzkich w Olsztynie na przełomie stycznia i lutego 2018 roku ponownie w tej samej sprawie.
Natomiast wykonane przejście jest wkomponowane w przyszłe rondo i będzie jego integralną częścią.

2. Nowe przejście przy ulicy Plac Wolności zostało również wykonane na wniosek ponad 300 mieszkańców, którzy podpisali się pod pismem skierowanym do tutejszego Urzędu Miejskiego w tej sprawie.
Oświetlenie w obrębie tego przejścia jak i wszystkich pozostałych, a także oświetlenie w mieście w ogóle jest tematem, nad którym obecnie pracujemy. Ponieważ wartość całej inwestycji przekracza 6 mln zł w związku z tym musimy bardzo poważnie zastanowić się nad tym jakie rozwiązanie wybrać. Chciałbym aby już w I półroczu 2018 roku powstała koncepcja przebudowy oświetlenia w naszym mieście.

Z poważaniem.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
QR-iconkod QR

Wersja mobilna

jeśli chcesz, możesz skorzystać z wersji mobilnej tej strony.

NIE TAK
F