Portal Olecka

baner olecka 1
.
PL EN DE
Urząd Miejski
Turystyka
Gospodarka
Kultura i sport
baner olecka 2
baner olecka 3
baner olecka 4
baner olecka 5
Szukaj
Opcje zaawansowane
baner olecka 39
baner olecka 33
baner olecka 29
baner olecka 18
baner olecka 20
baner olecka 27
baner olecka 21
baner olecka 47
baner olecka 22
baner olecka 23
baner olecka 24
„Iskierki dobra”
grafika
Powiązane galerie:
grafika
 
03.12.2017  /  Józef Kunicki
04.12.2017  /  Józef Kunicki;

 

Po raz drugi na Placu Wolności roznieciliśmy „Iskierki dobra”. 3 grudnia podczas loterii fantowej zebrano 4284, 10  złotych na kontynuację leczenia oraz dalszą rehabilitację  pani Renaty, która walczy z chorobą nowotworową już 4 lata. Niestety, nie może być leczona tradycyjną chemią. Obecnie poddawana jest terapii alternatywnej w klinice w Meksyku. Część kwoty  udało się już zebrać za pośrednictwem strony www.siepomaga.pl, gdzie zbiórkę wsparło 6784 osób oraz podczas meczu charytatywnego w hali Lega jak również poprzez zbiórkę publiczną do puszek. Kwota zebrana  3 grudnia została przekazana dzieciom pani Renaty na kontynuację  jej leczenia  w Polsce oraz dalszą rehabilitację.

W tym miejscu organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom, którzy przekazali 800 różnych zabawek pluszowych czy bombek na potrzeby loterii fantowej. To doskonale pokazuje jak olecczanie wrażliwi są na potrzeby innych i  mają hojne  serca.

Dziękujemy!

 

„Iskierki dobra”

„Iskierki dobra”Warto przypomnieć, że olecczanie w ubiegłym roku zrobili prezent  małemu Adrianowi. Wówczas zebraną kwotę czyli  4010 zł  przekazaliśmy mamie Adriana na leczenie chłopca metodą delfinoterapii. Na ten świąteczny prezent złożyli się Ci wszyscy, którzy wzięli udział w loterii fantowej oraz wielu anonimowych mieszkańców przekazujących darowiznę na rzecz chorego.

Ale „Iskierki dobra” to nie tylko akcja charytatywna. Wspólnie udekorowaliśmy  świąteczne drzewko oraz  zainaugurowaliśmy świąteczną iluminację miasta.  Występy  artystyczne i zabawy na placu uprzyjemniły czas. Zmarznięci mogli ogrzać się przy dwóch ogniskach,  głodni - zjeść porcję pożywnej  grochówki,  łasuchom zaś rozdawane były ciasteczka. Lampiony wypuszczone na zakończenie akcji nadały wydarzeniu wyjątkowej oprawy i atmosfery.

Do zobaczenia za rok!

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
QR-iconkod QR

Wersja mobilna

jeśli chcesz, możesz skorzystać z wersji mobilnej tej strony.

NIE TAK
F