Zadaj pytanie Burmistrzowi. Brak oświetlenia...
04.12.2017  /  Józef Kunicki;

Szanowny Panie Burmistrzu. Brak oświetlenia w gminie Olecko nie dotyczy jedynie Kolonii Olecko, ale również wsi Duly gdzie nie ma ani jednej latarni. Chodnik prowadzący wzdłuż drogi do przystanku autobusowego również nie jest oświetlony, a należy zrozumieć, że rano jest długo ciemno a na przyatanku czekają dzieci na autobus szkolny. Jest to chyba jedyna wieś w naszej gminie gdzie calkowity brak oświetlenia. Jest pora jesienna, poboczem chodzą ludzie którzy da się zauważyć praktycznie w ostatniej chwili. Czy jest jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu?
Mieszkanka wsi

Szanowana Pani.
W bieżącym roku, ze środków funduszu sołeckiego został wykonany projekt  linii oświetleniowej w m. Duły, a jej budowa była rozpatrywana podczas konstrukcji projektu budżetu na 2018r. Z przykrością muszę jednak stwierdzić, że ze względu na ograniczone możliwości finansowe Gminy, to zadanie nie znalazło się ostatecznie w projekcie budżetu, który został przedstawiony Radzie Miejskiej. Nadmieniam, że Gmina Olecko przymierza się do gruntownej modernizacji całości oświetlenia gminnego, w wyniku którego zostanie wykonane również oświetlenie w m. Duły.
Z poważaniem.