Gminne obchody Święta Niepodległości 2017

11.11.2017  /  Józef Kunicki
11.11.2017  /  Józef Kunicki;

Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej
Uroczysty finał odbył się 8 listopada 2017 r. o godz. 17.00 w sali widowiskowej ROK w Olecku „Mazury Garbate”, podczas którego wystąpili laureaci konkursu.

Koncert „Dla Niepodległej"
10 listopada 2017 r. w sali widowiskowej Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku odbył się wyjątkowy koncert poświęcony 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny
11 listopada o godz. 10.00 odbyła się msza św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny  Królowej Polski. Po mszy oficjalne delegacje złożyły kwiaty w miejscach pamięci m.in. pod krzyżem misyjnym, pomnikiem papieża Jana Pawła II oraz Pomnikiem Wdzięczności.
W uroczystościach brała udział kompania honorowa Wojska Polskiego z Jednostki Wojskowej 4808 w Gołdapi. Przy pomniku wdzięczności odczytany został Apel Pamięci, po którym żołnierze oddali salwę honorową. O oprawę muzyczną podczas tej uroczystości zadbała Miejska Orkiestra Dęta.

„Nie ma dna w nieszczęściu ludzkim” - spotkanie ze świadkiem historii
11 listopada o godz. 12.30 w sali widowiskowej Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku odbyło się spotkanie z panią Janiną Maciukiewicz, której koleje losu były kanwą opowieści o cenie jaką opłacili Polacy w drodze do wolności.