W Olecku będziemy mogli czuć się jeszcze bezpieczniej
08.11.2017  /  Józef Kunicki;

8 listopada odbył się odbiór końcowy miejskiego monitoringu wizyjnego.
Sześć punktów kamerowych rejestruje już część obszaru naszego miasta. Na razie kamery monitorują głównie centrum i obejmują część ulic:
- Cichą, Plac Wolności, 11-Listopada,
-  Armii Krajowej, Plac Wolności,
-  Jeziorną, Partyzantów,
-  Grunwaldzką, Plac Wolności
-  Aleję Zwycięstwa, Ełcka, Wojska Polskiego,
-  Park Sportu i Rekreacji (kamienna rotunda)

- Jakość obrazu zarówno przy świetle dziennym jak i nocą przy sztucznym oświetleniu jest taka jakiej oczekiwaliśmy czyli bardzo dobra. Zbliżenia pozwalają dostrzec najmniejsze szczegóły (zidentyfikować twarze, odczytać tablice rejestracyjne etc.) – mówi Mariusz Miłun, zastępca burmistrza.

-Wierzę, że teraz przede wszystkim mieszkańcy naszego miasta, ale również i turyści, będą mogli czuć się jeszcze bezpieczniej. Myślę, że skorzysta na tym również gminny budżet,  bo zaoszczędzimy między innymi na naprawach zdewastowanego mienia. W  ciągu roku to całkiem znacząca kwota - podsumował zastępca burmistrza.

Powstały  dwa stanowiska do odbioru obrazu z monitoringu. Główne stanowisko ulokowane jest w budynku Urzędu Miejskiego przy Plac Wolności 1. Podgląd na miejski monitoring jest już również w Komendzie Powiatowej Policji. Ponadto wykonawca,  firma INFINITY Group Sp. z o.o.  wyposażyła  centrum rejestracji i archiwizacji oraz  przeszkoliła administratorów i ewentualnych użytkowników systemu monitoringu.

W Olecku będziemy mogli czuć się jeszcze bezpieczniej