24.10.2017  /  Józef Kunicki;

20 października w Olsztynie Mariusz Miłun, zastępca burmistrza oraz Andrzej Kamiński, dyrektor MOSiR wzięli udział w obchodach jubileuszu 70-lecia Warmińsko-Mazurskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Roman Koziński, prezes związku dziękował zawodnikom, trenerom i działaczom sportowym z 28 klubów działającym na terenie okręgu warmińsko-mazurskiego oraz osobom i instytucjom pomagającym w rozwoju lekkiej atletyki, która stała się jedną z najsilniejszych dyscyplin naszego regionu.

Jubileuszową galę swoją obecnością zaszczyciły takie osobistości jak Irena Szewińska, jedna z najbardziej utytułowanych polskich sportsmenek i najwybitniejszych lekkoatletek, Tomasz Majewski, m.in. 2-krotny złoty medalista Igrzysk Olimpijskich oraz Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki - Henryk Olszewski.

Jubileusz 70-lecia LA

- Z przyjemnością odebrałem i przekazałem burmistrzowi Olszewskiemu podziękowania i pamiątkowy medal za pomoc i wsparcie rozwoju lekkiej atletyki na Warmii i Mazurach. Usłyszałem wiele miłych słów uznania za przygotowanie i przeprowadzenie szeregu imprez sportowych, w tym też o randze ogólnopolskiej. Wyrażano się bardzo pochlebnie na temat sprawności organizacyjnej naszej jednostki jak i jakości obiektów. Byłem dumny słuchając komplementów na temat oleckiej bazy sportowej z ust działaczy związkowych nie tylko z Olsztyna ale i z Warszawy. To utwierdza mnie w przekonaniu, że właściwe obraliśmy kierunek rozwoju gminy i że nadal powinniśmy inwestować w sport – powiedział Mariusz Miłun, zastępca burmistrza.

Pamiątkowy medal a także podziękowania otrzymał również dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olecku, pan Andrzej Kamiński.