Portal Olecka

baner olecka 1
.
PL EN DE
Urząd Miejski
Turystyka
Gospodarka
Kultura i sport
baner olecka 2
baner olecka 3
baner olecka 4
baner olecka 5
Szukaj
Opcje zaawansowane
baner olecka 39
baner olecka 33
baner olecka 29
baner olecka 18
baner olecka 20
baner olecka 27
baner olecka 21
baner olecka 47
baner olecka 22
baner olecka 23
baner olecka 24
13 października odbyła się akademia z okazji Gminno-Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej
grafika
Powiązane galerie:
grafika
 
13.10.2017  /  Józef Kunicki
13.10.2017  /  Józef Kunicki;
13 października odbyła się akademia z okazji Gminno-Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej Święto polskiej szkoły zgromadziło w sali widowiskowej regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku przedstawicieli gminnych i powiatowych władz samorządowych,  nauczycieli, emerytowanych pracowników oświaty, rodziców, przedszkolaków, uczniów, dyrektorów szkół podstawowych i szkół ponadgimnazjalnych, właścicieli i dyrektorów placówek niepublicznych, pracowników obsługi, administracji oraz tych, którzy szkoły wspierają, wspomagają, prowadzą i nadzorują.

Dzień Edukacji Narodowej jest  doskonałą okazją do tego, by docenić osiągnięcia naukowe i sportowe uczniów. I tak „Perłę Powiatu Oleckiego”, nagrodę Starosty Oleckiego,  za osiągnięcia naukowe   otrzymali: Michał Złotnik, Agata Julia Prosińska, Barbara Kamińska i Magdalena Piotrowska - uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego imienia Jana Kochanowskiego w Olecku.
 
Za wybitne osiągnięcia sportowe „Perłę Powiatu Oleckiego”  otrzymali   uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku: Sebastian Milcarz i Dominika Edyta Krupińska.

W trakcie uroczystości podziękowano również osobom, które  zakończyły pracę zawodową i przeszły na emeryturę. Były to: Alicja Tarasiuk, Bożena Szerel, Jadwiga Lipa, Edward Krysiuk, Jerzy R. Truchan, Kazimierz Edward Toczyłowski, Mirosława Teresa Krankowska, Leonarda Zymkowska, Wiesława Stankonowicz, Małgorzata Jezierska, Czesław Przekopski, Grażyna Dragunajtys.

Podczas uroczystości wręczono listy gratulacyjne osobom, które otrzymały Medale Komisji Edukacji Narodowej. Za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania doceniono następujące osoby:

- Małgorzatę  Michałowską – wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 imienia    ks. Jana Twardowskiego w Olecku
-  Dorotę  Danielewicz – nauczycielkę i byłą  wicedyrektor  Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Głuchych imienia św. Filipa Smaldone  w Olecku
- Ryszarda Tuchlińskiego – byłego nauczyciela Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku
 
Burmistrz i starosta pogratulowali również pani Elżbiecie Guziejko – nauczycielce z  I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Olecku  otrzymania  Medalu Złotego za Długoletnią Służbę.
Pogratulowano również pani  Reginie Jakubowskiej – nauczycielce   z Ośrodka Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Głuchych imienia św. Filipa Smaldone  w Olecku za otrzymanie Srebrnego Krzyża Zasługi oraz Arturowi  Sobolewskiemu – dyrektorowi Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Głuchych imienia św. Filipa Smaldone  w Olecku, za otrzymanie Brązowego Krzyża Zasługi.

Za wspieranie działań w zakresie edukacji przedszkolnej podziękowania otrzymali również  właściciele przedszkoli niepublicznych: „Bajka” – Jolanta Lenkiewicz, „Smyk” – Renata Dunaj, „Jedyneczka” – Anna Derencz oraz „Kubuś i przyjaciele” – Edyta Karniej.
 
Doceniono również pracę nauczycieli. I tak nagrody i pamiątkowe statuetki Starosty Oleckiego za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej otrzymali:
- Elżbieta Guziejko – nauczycielka matematyki  w I Liceum Ogólnokształcącym imienia Jana Kochanowskiego w Olecku
- Aleksandra Ośródka – nauczycielka biologii w I Liceum Ogólnokształcącym imienia Jana Kochanowskiego w Olecku
- Agata Obrębalska – wicedyrektor oraz nauczycielka matematyki i zajęć rewalidacyjnych Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Głuchych imienia św. Filipa Smaldone  w Olecku
- Renata Paczyńska – nauczycielka języka polskiego i zajęć rewalidacyjnych w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Głuchych imienia św. Filipa Smaldone w Olecku
- Cecylia Chilińska – pedagog szkolny i doradca zawodowy w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku
- Anna Kulis – nauczycielka chemii i przedmiotów zawodowych z zakresu gastronomii w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku
- Katarzyna Łopacz – wicedyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Olecku, nauczycielka informatyki oraz przedmiotów zawodowych informatycznych i ekonomicznych
- Dariusz Nalewajko – nauczyciel historii w Zespole Szkół Technicznych w Olecku
- Magdalena Sadłowska – psycholog, oligofrenopedagog, doradca zawodowy i specjalista w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka w Powiatowym Centrum Wspierania Edukacji w Olecku
- Paulina Naruszewicz – logopeda, neurologopeda, surdologopeda i specjalista w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka w Powiatowym Centrum Wspierania Edukacji w Olecku

Ponadto Starosta Olecki podziękował pani Krystynie Zdan, pedagogowi w Powiatowym Centrum Wspierania Edukacji w Olecku za społeczne pełnienie funkcji powiatowego koordynatora doradztwa zawodowego w roku szkolnym 2016/2017.

Pamiątkowe statuetki i nagrody Burmistrza Olecka za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej otrzymali:
- Katarzyna  Kalejta – nauczycielka matematyki w Szkole Podstawowej nr 1 imienia Henryka Sienkiewicza w Olecku
- Małgorzata Harasim – nauczycielka języka angielskiego  w Szkole Podstawowej nr 2 imienia Mikołaja Kopernika w Olecku
- Małgorzata Łazarska – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 3 imienia Jana Pawła II w Olecku
- Krystyna Matwiejczyk – nauczyciel wspomagający w Szkole Podstawowej nr 4 imienia księdza Jana Twardowskiego w Olecku
- Iwona Grabek – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gąskach
- Barbara Urszula Zdanewicz – nauczycielka religii w Szkole Podstawowej w Kijewie
- Anna Kozikowska – nauczycielka przyrody, biologii
i chemii w Szkole Podstawowej w Babkach Oleckich
- Dorota Brodowska – nauczycielka w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi Krasnal w Olecku
 
Za efektywną pracę organizacyjno-menadżerską, w tym sprawne wdrażanie reformy oświatowej Nagrodę Burmistrza Olecka otrzymały: Barbara Taraszkiewicz – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 imienia Mikołaja Kopernika w Olecku oraz  Lucyna Sadowska – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 imienia Jana Pawła II w Olecku.
 
Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej uświetnili występami uczniowie i rodzice ze Szkoły Podstawowej w Judzikach oraz dzieci z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi Krasnal w Olecku.
 
 
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
QR-iconkod QR

Wersja mobilna

jeśli chcesz, możesz skorzystać z wersji mobilnej tej strony.

NIE TAK
F