Rusza głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Olecko 2018
05.09.2017  /  Józef Kunicki;

Mieszkańcy* zdecydują, który projekt zostanie zrealizowany w 2018 roku w ramach budżetu obywatelskiego.

Głosowanie  rozpocznie się  6 września i potrwa do 20 września 2017r.

Głosować można w formie elektronicznej lub tradycyjnej papierowej.

Głosowanie w formie elektronicznej odbywa się poprzez aplikację Budżet Obywatelski, dostępną tutaj dalej

Głosowanie tradycyjne odbywa się poprzez złożenie  karty do głosowania w  Urzędzie Miejskim w Olecku. Punkt do głosowania został zorganizowany w budynku głównym przy Placu Wolności 3, I piętro w pokoju nr 14.

Głosowanie odbywa się przez pobranie karty do głosowania z pieczęcią Urzędu Miejskiego, wypełnienie karty (oddanie głosu na dowolną liczbę projektów), a następnie wrzucenie karty do urny.

Otwarcie urny i podliczenie wszystkich głosów odbędzie się w dniu 21 września, po zakończeniu głosowania.

ZŁOŻONE PROJEKTY:

1. „STREET WORKOUT DLA KAŻDEGO”.
  2. „TEREN REKREACYJNO - WYPOCZYNKOWY” na zapleczu ul. 11 Listopada w Olecku
  3.  „ZAGOSPODAROWANIE TERENÓW ZIELENI NA OSIEDLU SIEJNIK”.
  4. „ZAGOSPODAROWANIE PLAŻY "SZYJKA" (BUDOWA PLACU ZABAW DLA DZIECI ORAZ BOISKA DO PIŁKI PLAŻOWEJ)”

Więcej informacji na temat wniosków znajdą Państwo pod poniższym adresem: http://um.olecko.pl/aktualnosc-33-1740-olecczanie_zaglosuja_na_jeden_z_1.html

* Mieszkaniec gminy Olecko: osoba, która ukończyła 18 lat ( najpóźniej w dniu głosowania) i nie jest ubezwłasnowolniona, posiadająca czynne prawo wyborcze, której prawo to nie zostało odebrane prawomocnym wyrokiem sądowym (pozbawienie praw publicznych) na terenie gminy, stale zamieszkująca na jej obszarze (zamieszkanie potwierdzone zameldowanie, weryfikowane na podstawie bazy PESEL).