Powiązane galerie:

19.07.2015  /  Józef Kunicki

10.08.2015  /  Józef Kunicki
10.08.2015   /  Józef Kunicki

Kultura zawsze była mocno wpisana w życie Olecka. Jej różnorodność, wielość imprez kulturalnych zaskakiwała i zdumiewała odwiedzających miasto nad Legą. „Sztama” (Spotkania z Teatrem Amatorskim) i „Olecki Czerwiec Poetycki”, a więc teatr i poezja wyznaczały rytm życia kulturalnego. Powodowały, że nie odczuwało się bylejakości prowincji, w wręcz przeciwnie-stopniowo tworzyły własną, niepowtarzalną atmosferę już w pierwszym kontakcie z miastem.

Mimo, że wokół zmieniało się wiele, teatr i poezja trwały, przesuwając się prawem sukcesji od słynnej „Meluzyny” (teatr poezji), poprzez AGT i Ośrodek Teatru Amatorskiego (teatr wizji i ruchu), grupę balladową „Po Drodze, aż po „Źródła Sztuki „i „Przystanek Olecko”.

Od kilku już lat w ostatnim tygodniu lipca ściągają do miasta ludzie „przypisani północy” z całego kraju. Odbywają się wówczas koncerty, warsztaty twórcze, widowiska plenerowe i spektakle teatralne. Prawdziwe staje się wówczas zdanie, że „ dla wszystkich starczy miejsca, pod wielkim dachem nieba…”

Więcej o ofercie kulturalnej www.przystanek.pl

Sport w Olecku

W Olecku zawsze były dobre warunki do uprawiania sportu, a zwłaszcza sportów wodnych. Z zawieruchy wojennej ocalały hangary, port żeglarski, budynek na plaży miejskiej, skocznia, stadion, sale gimnastyczne. Władze dbały o zachowanie tego dziedzictwa i o nową infrastrukturę.

Obecnie miasto dysponuje wyjątkowym zapleczem sportowo-rekreacyjnym.
Olecki zespół sportowo – rekreacyjny mieści się w zabytkowym parku, bezpośrednio przylegającym do brzegów jeziora Oleckie Wielkie, niespełna pięćset metrów od centrum miasta. Atrakcyjne położenie oleckiej bazy sportowej  przekłada się na doskonałe   warunki do aktywnego wypoczynku i uprawiania różnorakich dyscyplin sportu.

W skład zespołu  wchodzą: korty tenisowe, boiska do siatkówki plażowej, boisko piłkarskie ze sztuczną murawą, stadion lekkoatletyczno-piłkarski, obozowisko, „Lega”-nowoczesny kompleks widowiskowo-sportowy  z pływalnią, plaża miejska, skate park, siłownia na powietrzu, trasy biegowe w parku, w którym znajdują się ww obiekty oraz trasa przyrodnicza   wokół jeziora tzw. Wiewiórcza Ścieżka.

Więcej www.mosir.olecko.pl

Zespół rekreacyjno-sportowy