Olecka Izba Historyczna zaprasza
11.09.2017  /  Józef Kunicki;

Olecka Izba Historyczna zaprasza 24 września (niedziela) na „Przystanek Historia”.  To pierwsze tego typu spotkanie zorganizowane dla wszystkich mieszkańców miasta interesujących się przeszłością Olecka i regionu. Będzie to czas na zabawę i naukę.

11.00-13.00, Olecka Izba Historyczna (budynek ROK, II piętro)
Warsztaty „Młody archeolog na tropie prehistorii” prowadzone przez Renatę Maskowicz z Muzeum Okręgowego w Suwałkach.

Każdy z młodych badaczy zamierzchłej przeszłości będzie miał okazję pracować jak prawdziwy archeolog. Wyposażony w łopatkę i inne narzędzia prawdziwego naukowca będzie szukał skarbów ukrytych w ziemi, a po ich wydobyciu opisze i przygotuje dokumentację.

Olecka Izba Historyczna zaprasza

14.00, Olecka Izba Historyczna

Otwarcie wystawy planszowej „Trzy wyznaniawzbogaconej o eksponaty ze zbiorów prywatnych i Oleckiej Izby Historycznej.

15.00, Kino Mazur
Pokaz filmu „Odjazd” Magdaleny Łazarkiewicz, 1991 rok, 112 minut

Akcja filmu toczy się na Mazurach w domu starców, w którym mieszkają matka z córką. Hilda i Augusta są Mazurkami, ale jedna z nich czuje się Niemką, druga, młodsza - Polką. Starsza z nich latami planuje opuszczenie miejsca, w którym żyją i powrót do domu. Któregoś dnia ruszają w drogę do swojego dawnego domu….

17.00-19.00, Olecka Izba Historyczna
Genealogiczne warsztaty rodzinne - odkryj swoje korzenie i rozpocznij tworzenie rodzinnego drzewa genealogicznego.

W ramach warsztatów spotkanie z Markiem Sidorem, pracownikiem Państwowego Archiwum w Suwałkach, który odkryje przed uczestnikami tajemnice poszukiwań archiwalnych. Zapraszamy serdecznie młodzież wraz ze starszymi przedstawicielami swojego rodu. Warsztaty będą kontynuowane podczas comiesięcznych spotkań w Oleckiej Izbie Historycznej.

11.00-19.00, Olecka Izba Historyczna
 Kiermasz książek o Mazurach i Prusach Wschodnich