Grywalizacja na Szlaku Zamków Gotyckich
04.11.2016  /  Józef Kunicki;

Aplikacja mobilna Szlaki Zamków Gotyckich doczekała się potężnej aktualizacji, jest teraz grą turystyczną na szlakach kulturowych Pomorza oraz Warmii i Mazur, która jest już dostępna na smartfony i tablety z systemami Android i iOS.

Rozbudowa aplikacji o questy, czyli gry terenowe i zabawy edukacyjne stworzone w oparciu o przygotowane scenariusze i wykorzystanie modułu GPS, stała się możliwa dzięki staraniom Stowarzyszenia gmin „Polskie zamki gotyckie” – pomysłodawcy projektu - oraz Samorządowi Województwa Pomorskiego i Stowarzyszeniu „Dom Warmiński”, które wsparły go finansowo.

Ideą przyświecającą rozbudowie aplikacji było nadanie sprawdzonym szlakom turystycznym nowego oblicza oraz umożliwienie użytkownikom aktywnego i przyjemniejszego zwiedzania.  Dzięki wstrzyknięciu elementów frajdy i rywalizacji historia i walory edukacyjne związane z danym miejscem są przedstawione w atrakcyjnej formie i bardziej zapadają w pamięć. Szlaki Zamków Gotyckich to 114 wyselekcjonowanych, unikatowych obiektów w sześciu questach i tematycznych szlakach turystycznych: Szlak zamków gotyckich, Zamki gotyckie obwodu kaliningradzkiego, Szlak kopernikowski, Szlak latarni morskich, Szlak zabytków hydrotechniki, Szlak bursztynowy.

Twórcy aplikacji zadbali również, aby nie zatraciła ona swojego przewodnikowego charakteru. W dalszym ciągu jest ona prawdziwym kompendium wiedzy z bogatymi opisami historycznymi, ciekawostkami i galeriami zdjęć oraz doskonale spełnia się jako podręczna informacja turystyczna z listą wydarzeń oraz bazą obiektów turystycznych i handlowo-usługowych w okolicy.

Aplikacja Szlaki Zamków Gotyckich – gra turystyczna na szlakach kulturowych Pomorza, Warmii i Mazur-  jest bezpłatna i można ją pobrać na swoje urządzenie ze sklepów Google Play i AppStore.

Grywalizacja na Szlaku Zamków Gotyckich