Mariusz Miłun zastępcą burmistrza
11.09.2017  /  Józef Kunicki;

W telegraficznym skrócie to olecczanin z urodzenia - rocznik 1978, posiadający wykształcenie wyższe. Żonaty. Dumny ojciec dwóch córeczek- Hani i Marysi. Poza rodziną, która jest dla niego najważniejsza ma jeszcze  dwie pasje - to sport i polityka.

- No cóż, praca zawodowa oraz obowiązki rodzinne weryfikują  moje możliwości czynnego uprawiania sportu  natomiast zawsze gorąco  kibicuję piłkarzom, siatkarzom, piłkarzom ręcznym, lekkoatletom.   Pasjonuję się w zasadzie każdą dyscypliną sportową, szczególnie tymi, gdzie startują reprezentanci Polski. Na bieżąco też staram się śledzić poczynania sportowców reprezentujących nasze miasto - mówi Mariusz Miłun.

Mariusz Miłun

Z przerwą na studia na Wydziale  Chemii Uniwersytetu Gdańskiego związany z Oleckiem. To tutaj  po ukończeniu studiów  podjął pracę w stoczni jachtowej  Delphia Yachts Kot, gdzie ostatnio pełnił funkcję kierownika kontroli jakości procesu laminowania oraz technologii laminowania  wydziałów łodzi motorowych i żaglowych. Przez cały okres pracy w stoczni był również  Pełnomocnikiem Dyrektora ds. Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001.

Przez dwie kadencje był radnym miejskim. Pełnił też  funkcję  przewodniczącego  Komisji Planowania, Budżetu i Gospodarki. Do września 2017 r. był sołtysem wsi Rosochackie.

- Wybudowałem, w dużej mierze metodą gospodarczą z  moim tatą,  dom pod  Oleckiem. Tu mieszka moja rodzina i  kształcą się moje dzieci. Zależy mi więc na tym, by Olecko było  miejscem przyjaznym dla każdego - dzieci, dorosłych, seniorów czy przedsiębiorców.   Mój poprzedni szef, pan Wojciech Kot nauczył mnie między innymi tego, że nie można ograniczać się w swoich planach. To wizjonerstwo, nieograniczona wyobraźnia, jasno określone cele  i ciężka praca  determinują sukces -mówi Mariusz Miłun.

Zdobyte doświadczenie w pracy samorządowca, umiejętności menadżerskie oraz cechy charakteru z pewnością zostaną dobrze wykorzystane.