Zmiany w urzędzie
08.08.2017  /  Józef Kunicki;

W Urzędzie Miejskim w Olecku utworzony został  Wydział  Strategii i Rozwoju.

Nowy regulamin organizacyjnym funkcjonuje od  1 sierpnia br.  Wydział Strategii i Rozwoju został  wyodrębniony  w ramach reorganizacji urzędu a jego zadaniem jest m.in.  pozyskiwanie funduszy unijnych oraz opracowywanie dokumentacji strategicznych gminy - mówi burmistrz Wacław Olszewski.

Do  zadań nowej komórki należą również działania mające na celu planowanie strategiczne i rozwój, realizację projektów, które uzyskały dofinansowanie oraz rozwój dialogu społecznego, społeczeństwa obywatelskiego i przedsiębiorczości.

Kierownikiem  wydziału, w drodze awansu wewnętrznego, została Aneta Milczarek, która  ma wykształcenie prawnicze, dwunastoletnie doświadczenie zawodowe związane z pozyskiwaniem funduszy unijnych oraz realizacją zadań na rzecz rozwoju społeczno-gospodarczego gminy.

Celem reorganizacji jest usprawnienie działania urzędu.